SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 10037208
nr 1003 7208
Bricka
silver, Ryssland, Bröderna Gratchow, förgylld, längd: 58 cm, vikt. 2580g
Kondition: Monogram
söndag 20 december 2015
kl 18:08:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver